Jednostavno je

5 stvari koje ne bi trebala raditi iza 17 sati, želiš li smršavjeti

Kako smršavjeti bez muke? Tako da mudro pristupiš cijelom procesu, odnosno obratiš pažnju na to što činiš i ne činiš poslijepodne i navečer, kada su u pitanju tvoje navike i prehrana

pexels-pavel-danilyuk-7801214.jpg
Foto: Pexels

Prejedanje u kasnim večernjim satima

Je li ti se događa da te kasno uvečer uhvati tolika glad da zaboraviš na sve svoje principe i opustošiš hladnjak? Ili pak navališ na nešto određeno iz njega - poput sladoleda ili čokoladnog namaza pa ga, kao što bi s bonsaijem radila, oblikuješ i poravnavaš, žličicu po žličicu dok ne zagrebeš po samome dnu teglice, a onda te zvonki udarac metala o staklo vrati u stvarnost kao hladan tuš i padaš u očaj jer si slistila količinu koja bi bila dovoljna da namažeš palačinki za cijelu obitelj i susjede? Dobra je vijest da se vrlo lako možeš osloboditi ovog bonsai "umijeća" i svoj zen potražiti izvan tegle pune šećera, s tek pokojim lješnjakom (jer, kako nam je poznato, Hrvati ne vole lješnjake u čokoladnom namazu).

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Kako bi spriječila večernje prejedanje pobrini se da odvojiš dovoljno vremena za obroke tijekom dana. Redoviti i izbalansirani obroci prevenirat će glad navečer. Naime, kad sebi dozvoliš da pregladniš, veća je vjerojatnost da ćeš se prejesti prije nego što tvoje tijelo shvati da si sita", kaže Nicole Stefanow, nutricionistica iz New Yorka za portal Eating Well.
Također, kada si gladna teško je disciplinirano jesti i birati nutritivno bogate namirnice. U gladi su velike oči.
Konzumacija uravnoteženih obroka s proteinima, vlaknima i masnoćama svaka tri do četiri sata spriječit će prejedanje noću i pomoći ti da završiš dan u kalorijskom deficitu. Popodnevni međuobrok s vlaknima i proteinima, kao što je jabuka s maslacem od kikirikija, spriječit će da navališ na grickalice prije večere.

Image
Foto: Pexels
2/6