
Roman koji zaokuplja, tjera na razmišljanje i služi kao 'pojas za spašavanje'

Nora je tridesetpetogodišnja neostvarena i depresivna djevojka. Iako obdarena pameću i mnogobrojnim talentima, zapela je u nedorečenosti i manjku ambicija, tugovanju zbog prerane smrti roditelja te kroničnoj osamljenosti i otuđenosti. Za nju je svaki dan težak. Kad joj ugine mačak, Nora će to doživjeti kao završetak posljednje značajne veze u svom životu te zaključiti kako više nikome nije potrebna. No čini se da ni umrijeti nije lako, pa će odluka da si oduzme život, umjesto na onaj svijet, Noru odvesti u Ponoćnu knjižnicu gdje će se odazvati izazovu da proživi neke druge verzije sebe, primjerice onu koja nije odustala od obećavajuće plivačke karijere, otkazala vjenčanje ili napustila uspješni rock-bend koji je osnovala s bratom. Svaki put kad je neki drugi život razočara, Nora se vraća u knjižnicu i nastavlja tražiti savršenu životnu priču (ako takva postoji).
Međunarodni bestseler i knjiga 2020. godine po izboru čitatelja, "Ponoćna knjižnica" neponovljiv je spoj priče i kontemplacije, manifest života koji je oduševio milijune čitatelja i
Matt Haig (1975) britanski je autor uspješnica kao što su „Kako zaustaviti vrijeme“, „Zapisi o nervoznom planetu“, "Knjiga utjehe" i „Zašto ostati živ“. Napisao je i mnoge uspješne i nagrađene naslove za djecu: „Dječak zvan Božić“, „Djevojčica koja je spasila Božić“, „Echo Boy“, „Shadow Forest“ i mnoge druge. Njegove su knjige prevedene na 30 jezika.
Prevoditelj: Marta Kovač
Horoskop za nedjelju: Bikovi birajte riječi, Bliznace će mučiti čežnje

U zagrebačkom HNK-u Ana Radišić obilježila pet godina podcasta i predstavila svoju prvu knjigu

Zagrebačka špica: Ljeto je stiglo, a s njim i nepogrešiv stil Zagrepčanki
