Soljenke u ruke

Nauči kako posoliti jelo- s ovim savjetima stručnjaka sve je jednostavnije

Jelo može biti napravljeno na savršen način, s najboljim i najkvalitetnijim namirnicama, ali ako ga presoliš ili ne posoliš dovoljno, najsočnija marinirana rebarca odjednom imaju okus rižinog stiropora

pexels-pixabay-277253.jpg
Foto: Pexels

Život je pun umjetnosti, tu je ona klasična, apstraktna, književna, modna…. A tu je i umjetnost soljenja hrane. Sigurno se pitaš - pa dobro što je tu umjetnost?

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Ako je suditi po chefovima s newyorškog kulinarskog instituta, soljenje hrane krunski je događaj u kuhanju. Postoji za to opravdan razlog. Naime, jelo može biti napravljeno na savršen način, s najboljim i najkvalitetnijim namirnicama, ali ako ga presoliš ili ne posoliš dovoljno, najsočnija marinirana rebarca odjednom imaju okus rižinog stiropora (a sve jako dobro znamo kakav je to okus).

Image
Ne smije se pretjerivati

5 popularnih namirnica koje sadrže velike količine sakrivene soli

Zato, soljenke u ruke i napravi plan i program!

Za početak par općenitih spoznaja o soli. Kada mislimo na kuhinjsku sol, mislimo na natrijev klorid, stoga unos soli treba ograničiti u kontekstu unosa natrija. Preporučuje se da unos kuhinjske soli bude manji od pet grama dnevno, a natrija oko dva grama. Uz to moraš uzeti u obzir da natrij ne unosiš u organizam samo iz soli nego i kroz aditive prisutne u drugim namirnicama. Previše soli i natrija uzrokuju zdravstvena stanja poput visokog krvnog tlaka i bolesti bubrega jer višak natrija izlučujemo mokraćom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Teško da ćeš uspjeti kontrolirati unos soli ako se hraniš procesuiranom, brzom hranom, zato te savjetujemo da kuhaš, a kako bi tvoj ručak uvijek bio savršeno začinjen, donosimo ti pet savjeta kako to postići.

1/5