Ponekad nam se čini da je danas status „singl“ precipiran kao određena bolest. Ljudi se pitaju što je s nekime ako nema para, što s tim muškarcem ili ženom ne valja, zašto već nisu pronašli nekoga i zasnovali obitelji itd. Društveni pritisak da se „skrasimo“ i pronađemo svoju bolju polovicu ponekad može biti toliki da nas dugoročno zarobi u nezdravim, iznimno lošim odnosima koji imaju dugoročne posljedice po naše poimanje ljubavi i mentalno zdravlje.
Danas zato govorimo upravo o takvim, toksičnim odnosima. Ono što se tradicionalno smatralo romantičnim i strastvenim, zapravo je daleko od onog što bi trebalo biti normalno. Nekoliko je primjera ponašanja u vezama za koje mnogi parovi smatraju da su sasvim normalni i zdravi, ali su zapravo vrlo nezdravi, otrovni i u konačnici vrlo destruktivni. Takvi obrasci ponašanja ne samo da štete vezi u kojima se trenutačno nalazimo, ne samo da će štetiti svim budućim vezama u kojima ćemo se nalaziti, nego štete i razvoju naše ličnosti i očuvanju našeg psihičkog zdravlja.
Toksični ljubavni odnosi sve su češći, a kako ih prepoznati te pobjeći iz takve situacije ili pak poraditi na njihovom rješavanju donosimo ti u nastavku članka. Slijedi ove savjete i znakove – mogu ti promijeniti i ljubavni život i općenito sliku o sebi na bolje.