Stanje s kojim se susreće 3 od 4 žena

Vaginalna gljivična infekcija: Sve što trebaš znati o ovoj neugodnoj pojavi

Velika je vjerojatnost da ćeš se barem jednom u životu susresti s vaginalnom gljivičnom infekcijom. Zato tu možeš pronaći sve informacije na jednom mjestu - od toga što je uzrokuje do toga kako je spriječiti

timothy-meinberg-aXSHlhxuIDw-unsplash.jpg
Foto: Unsplash

Liječenje gljivične infekcije

Primijetiš li bilo koji od navedenih simptoma, najpametnije je posjetiti ginekologa koji će ti potvrditi radi li se o gljivičnoj infekciji i propisati ti potrebnu terapiju, koja obično traje jedan do tri dana. On će ti vjerojatno propisati neki oblik lokalne terapije - bilo vaginalete s antimikotikom ili kremu protiv gljivica koja se koristi izvana. U slučaju da se infekcija ponovila ili traje dugo, moguć je i antimikotik u obliku tableta koji se uzima oralno.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
Foto: Pexels

U slučaju da nisi u mogućnosti posjetiti ginekologa, možeš kupiti vaginalete ili kremu protiv gljivica koje se u ljekarni izdaju bez recepta, no obavezno se posavjetuj s ljekarnikom i slijedi uputstva priložena uz lijek te terapiju provedi do kraja. Također, za vrijeme uzimanja terapije trebala bi izbjegavati spolne odnose kako bi terapija bila što učinkovitija.

3/4