Maska za spavanje jedan je od onih predmeta koji nam mogu potpuno promijeniti raspoloženje čim ju stavimo, ali i nakon što se u njoj dobro naspavamo. Nosila ju je Audrey u “Doručak kod Tiffanyja“ i Blair u “Tračerici“, a kada vidiš ove super maske za spavanje koje smo pronašle poželjet ćeš ju nositi i ti.
Da ova maska nije samo estetski primamljiva govore i svjedočanstva ljudi diljem svijeta, posebno onih na samom sjeveru Zemlje gdje tijekom ljeta gotovo da ni nema mraka. Spavanje u popunom mraku prirodno je za ljudski organizam. Prije nego što smo izumili žarulju ili zapalili prvu svijeću, ljudima je dan trajao onoliko koliko je sunce bilo na nebu, a s pojavom potpunog mraka odlazili su na spavanje. Danas znamo potegnuti duboko u noć gledajući serije na Netflixu ili skrolajući po društvenim mrežama.
Potpuni mrak pomaže u lučenju melatonina, hormona koji nam omogućuje dobar san. Dokazano je da potpuni mrak produžuje vrijeme koje provedemo u REM fazi što znači da dublje i kvalitetnije spavamo. Kako bi stvorila mrkli mrak imaš dvije opcije: zastori ili maska za spavanje. Debeli zastori puno su skuplji od jedne maske za spavanje, a ona je i praktičnija jer ju možeš nositi gdje god kreneš.
Ako patiš od nesanice, možda je upravo svjetlo u prostoriji razlog iza neprospavanih noći. Prije nego što posegneš za čašom vina ili nekim jačim lijekovima, pokušaj spavati s maskom za spavanje na licu.
Osim što ćeš se bolje naspavati, maska bi mogla održati tvoje lice mlađim. Dok spavamo licem naslonjene na jastuk, često se znamo probuditi s uzorkom jastuka na licu, pogotovo u području oko očiju. Iako se takve velike bore kroz dan 'ispeglaju', nakon nekog vremena one postaju dio našeg lica. Maska za spavanje služi kao barijera između kože i jastuka i tako sprječava nastanak bora.
U nastavku možeš pronaći nekoliko maski za spavanje koje su nam se svidjele i koje će se sigurno naći u našim krevetima.