Više štete nego koristi

4 jasna znaka da tvoj perfekcionizam u poslu postaje toksičan

Visoka očekivanja za sebe i druge su korisna, ali postoji prijelomna točka u kojoj perfekcionizam donosi više štete nego koristi

profimedia-0098802150.jpg

Razmišljaš samo o onome što nisi učinila, zbog čega ne možeš razmišljati o onome što si učinila

Ako ne možeš razmišljati o onome što si postigla, nikada nećeš biti zadovoljna. "Perfekcionisti ocjenjuju svoj radni učinak na sljedeći način: od 0 do 99 je loše, a 100 je prihvatljivo," objasnila je psihologinja Perpetua Neo.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Perfekcionisti ne primaju lako komplimente i opsjednuti su greškama. A stavljanje tog neodrživog pritiska na sebe na kraju će te izludjeti. Kada postigneš svoj cilj, perfekcionistička pomisao je samo: 'Što je sljedeće?', rekla je psihoterapeutkinja Angela Clack.

"Oni gledaju svog konkurenta kako bi vidjeli kako to mogu učiniti bolje, a cilj se samo nastavlja dalje i dalje dok ne izgorimo", rekla je Clack i dodala da perfekcionisti nikada ne mogu uživati ​​u trenutku svojih pobjeda.

'Burnout' iliti izgaranje je posljedica kroničnog stresa na radnom mjestu i može dugoročno uništiti tvoje zdravlje. Povezano je s beskrajnim umorom, glavoboljama, nesanicom, simptomima depresije i drugim lošim zdravstvenim ishodima.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Zato je toliko važno da se opustiš i odvojiš vrijeme da se osjećaš dobro u vezi s onim što si učinila nakon što završiš zadatak. Ova samosvijest ne samo da ti pomaže u razmišljanju o svojoj karijeri, već ti može pomoći i obraniti se od nezdravih perfekcionističkih sklonosti.

Image
2/5