Posesivnost je jedna od čestih tema kada govorimo o ljubavnim vezama. Zapravo se radi o posebnoj vrsti anksioznosti koja se manifestira kroz potrebu za kontrolom i monitoringom druge osobe. Naravno, radi se o toksičnom ponašanju koje itekako može oštetiti odnos, pa ga treba na vrijeme detektirati i ispraviti.
Posesivne se osobe u suštini boje da će biti ostavljene, povrijeđene i prevarene, i to u toj mjeri da imaju anksiozne poremećaje. Kako bi umirili svoje iracionalne strahove, skloni su poprimiti cijeli set toksičnog ponašanja, a koje drugu stranu u vezi može izludjeti. Od uhođenja, preko kontrole mobitela, pa sve do želje da se par nikada ne razdvaja – posesivnost i ljubomora manifestiraju se na različite složene načine, a svima im je zajedničko to da dugoročno uništavaju povjerenje u odnosu. Nerijetko će osoba koju se pokušava kontrolirati osjećati kao da joj se oduzimaju sloboda i privatnost, a ponekad će zbog toga doći i do prekida.
Ukoliko se si našla u vezi u kojoj ima elemenata radikalne ljubomore i posesivnosti, odlična je ideja da pročitaš naših pet savjeta u nastavku, a koji govore o tome kako pristupiti svom posesivnom partneru i riješiti situaciju na što mirniji način.