Ovo su 3 razloga zbog kojih se brakovi najčešće raspadaju

Iako je svaki par poseban, postoje određeni konflikti koji nam se svima dešavaju zbog načina na koji funkcionira naš mozak

Ovo su 3 razloga zbog kojih se brakovi najčešće raspadaju

Rastava spada među 3 najstresnija događaja koja možeš iskusiti u životu. Ona gotovo uvijek mijenja život iz temelja i zahtjeva mnogo mentalne i emocionalne snage i strpljenja. No za neke je parove rastava mnogo bolje rješenje od ostanka u nezdravom i nesretnom braku.

Iako je svaka rasprava jedinstvena kao i svaki par koji je prolazi, ipak se mogu odrediti neki općeniti uzroci koji vode prema toj konačnoj odluci. Svaki par proživljava specifične događaje prije nego što odluče prekinuti, no teme oko kojih se vrte imaju svoje korijene u općenitoj ljudskoj psihi. Ovo može biti dobro jer sada možeš naučiti što bi tebe i partnera moglo razdvojiti u budućnosti, i možda možeš utjecati na to prije nego što se stvari krenu raspadati.

Prema nekim stručnjacima, postoje 3 najčešća razloga za rastavu braka.

Nemogućnost da ''poprave'' odnos nakon svađe

''Popravak'' je riječ koja se najčešće spominje u okolnostima rastave braka. Par koji može popraviti svoj odnos nakon svađe aktivno radi na unaprjeđenju svoje veze. Ovo je ključ sretnog braka. Parovi se svađaju oko najrazličitijih stvari a zbog te nevoljkosti i nemogućnosti popravka na kraju se osjećaju udaljeno i neshvaćeno. Ako ne možete preći preko tog problema, vjerojatno vas u budućnosti čeka rastava.

Razilaženje

Ovo je vrlo slab i općenit koncept, ali i najčešći razlog za prekid. Najviše parova na brakorazvodnim parnicama spominje razilaženje kao razlog za rastavu. Ovo se uglavnom svodi na to da partneri više ne mogu, ili ne žele, ulagati u zajedničku budućnost. Ako par ne njeguje vezu, ona počinje stagnirati i nakon toga propadati. Ovo pokazuje da u većini slučajeva rastavu ne pokreće ona posljednja kap koja je prelila čašu, nego dugotrajno osipanje.  Predviđanje ovog osipanja vrlo je teško, ali svejedno je dobro shvatiti da zbog toga dolazi do razvoda i možda prepoznati prve znakove.

Emocionalno preopterećenje

Emocionalno preopterećenje obično se događa kada partneri raspravljaju ili se svađaju o stvari koja ima prilično velike emocionalne uloge ili izaziva najveće razilaženje u stavovima. Tada se obično dešava opterećenje živčanog sustava i aktivira se unutarnji sustav za otkrivanje prijetnji. Ovo može postati kronični problem u vezi i može navesti par da se konstantno osjeća ugroženo od druge strane, što ih ostavlja emocionalno nezadovoljenima, tužnima i usamljenima.