Oba partnera bi se trebala osjećati voljeno, poštovano i sigurno u ljubavnoj vezi. Radi se o receptu za zdravu ljubavnu vezu, ali ako netko od partnera osjeća veliku nesigurnost onda se može pojaviti razdor.
Nesigurnost se može manifestirati na potpuno različite načine od ljubomore do kontroliranja ponašanja, a izražava se na mnoge destruktivne načine. Nesigurnost u odnosu može biti opravdana, ali i ne mora. Radi se ipak o nezdravim ponašanjima i razmišljanjima.
Kako se definira nesigurnost u vezi? To znači da se osoba osjeća anksiozno, nesigurno i nema samopouzdanje. To može biti vidljivo na početku, ali i kako se veza razvija. Može se raditi o dubokom uvjerenju da nisi dovoljno dobra za partnera i da bi bez obzira na ljubav mogao pronaći nekog boljeg od tebe.
Nesigurnost u vezi može čak stvoriti ovisnost. Što se više razmišlja o tome, to se ona povećava. No suprotno uvriježenom razmišljanju nesigurni ljudi ne izgledaju slabi. Ponekad čak mogu prikriti svoju nesigurnost pretjeranim samopouzdanjem pa čak se može pojaviti narcizam. U svakom slučaju, nesigurnost u ljubavi može zdrav odnos pretvoriti u toksičan, piše Marriage.com.
Ako misliš da u vašoj ljubavnoj vezi nešto nije u redu onda je važno da razmisliš osjećaš li nesigurnost koja nagriza vašu vezu. U nastavku pročitaj i provjeri imaš li ti neke karakteristike osobe koja nije sigurna u partnerovu ljubav i odanost, a onda probajte riješiti probleme.