Ne možete pričati o seksu
Komunikacije je ključ uspješnih veza, pogotovo kada se o intimnim stvarima poput seksa. Razgovori o fantazijama, željama i nesigurnostima zahtijevaju određenu dozu ranjivosti koja za neke može biti vrlo nelagodna. No, ne smiješ dozvoliti da to spriječi od vođenja ovih važnih razgovora.
Stres
Kada si pod stresom, seks ti je valjda zadnja stvar na pameti. Bilo da je zbog djece, posla, financija ili nečeg drugog, stres ima ogroman utjecaj na tvoj seksualni život. Visoke razine stresa uzrokuju pojačano lučenje hormona kortizola, koji može poremetiti seksualnu želju.
Zbog stresa se možeš početi osjećati kao da je seks još jedna obaveza koju trebaš ''obaviti'', pa ti tako i sam taj čin postaje naporan i odbojan. Ako je to slučaj, sjeti se da seks treba biti zabavan i ugodan, te da nikako nije obaveza. Pokušaj isplanirati seks. Nađi vremena za njega kada znaš da ne moraš raditi ništa drugo i potrudi se napraviti ugođaj koji će te dovesti u pravo raspoloženje.
Libido vam se ne poklapa
Potpuno je normalno da seksualni partneri ne osjećaju seksualnu želju u potpuno isto vrijeme. Sama biologija stvorila nas je tako da su muškarci više napaljeni u potpuno drugo doba dana nego žene. A i zbog svakodnevnih obaveza i briga jednostavno se ne možeš uvijek osjećati dovoljno opušteno istovremeno kao i tvoj partner.
Ovdje je najvažnija komunikacija između partnera. Nije dobro da on odbije tebe ili ti njega bez objašnjenja zašto vam baš to vrijeme ne odgovara za seks. Kada shvatite kada i zbog čega vam libido najbolje radi, lakše ćete moći naći kompromise.
Imate problema s mentalnim zdravljem
Mentalno zdravlje je također ključno za dobar seksualni život, a najčešći problemi koji se ovdje javljaju su depresija, anksioznost i neke davne seksualne traume. Ako na sebi ili partneru primijetiš neki od ovih problema, važno je da ih shvatite prihvatite i riješite jer dok su oni tu, ne možete imati normalan seksualni život.