Iskreno, spolni odgoj po meni definitivno bi trebao imati svoje mjesto u školi jer postoji puno stvari koje bi mladi trebali znati (osobito kako se zaštititi od spolnih bolesti).
Zbog needuciranosti mnogi od nas i dan danas u zreloj dobi vjeruju mnogim mitovima vezanima za seksualni život. Ovo su neki od njih...
Veće je bolje, osobito kad su stopala u pitanju?
Mit: Veličina njegovog stopala otkriva njegovu obdarenost
Istina: Nažalost, dame i gospodo, nije moguće prosuditi njegovu opremu bez da je zapravo vidite - i to u punom sjaju (odnosno punoj erekciji - jer nekim muškarcima se penis može samo učvrstiti , a drugima značajno narasti kod erekcije). Istraživanja su pokazala da ne postoji korelacija između veličine penisa i veličine cipela. Isto vrijedi i za veličinu uha, dlana i ostalih dijelova njegova tijela.
Mit: Veći je bolji
Istina: Govoreći o tome, odnos između veličine i zadovoljstva je uvelike (nažalost) preuveličan. To je doista do osobnih preferencija; najvažnija stvar ovdje je kompatibilnost tvoje i njegove veličine.
Ponovo trudna kad si već trudna, dok muškarci razmišljaju
Mit: ne možeš zatrudnjeti ako si već trudna
Istina: Superfetacija je iznimno rijetka, ali stvarna. Ovo je pojava koja se javlja kada žena nastavlja ovulaciju iako je trudna, a drugo oplođeno jajašce se usadi u sluznicu maternice. Ali ozbiljno, kad kažemo da je to rijetko, mislimo da je jako rijetko: do sad je zabilježeno samo 10 prijavljenih slučajeva superfetacije.
Mit: Muškarci razmišljaju o seksu svakih sedam sekundi
Istina: Srećom za sve nas, ovaj je mit pogrešan. Ako bi ljudi mislili na seks svakih sedam sekundi, to bi značilo oko 8.000 puta dnevno. U stvarnosti, prema The Kinsey Institutu, 54 posto muškaraca izjavilo je da misle o seksu nekoliko puta dnevno, a 43 posto ih je reklo da je to tek nekoliko puta tjedno.
Žene manje žele seks, ali će kamenice i čokolada pomoći
Mit: Žene su prirodno manje zainteresirane za seks
Istina: Iako žene možda o seksu aktivno rjeđe razmišljaju od muškaraca (prije spomenuto Kinseyjevo istraživanje pokazalo je da 19% žena misli o seksu više puta dnevno, a 63% na to misli nekoliko puta tjedno), to ne znači da žene žele manje seksa. Prema istraživanju koje je provela Kindara aplikacija za svijest o plodnosti, oko 53 posto žena nema toliko seksa koliko bi željele imati.
Mit: Jedenje kamenica će te napaliti
Istina: Prije nego se baciš na školjke (i čokoladu i ljutu papriku), znaj da nema neke utemeljene istine iza afrodizijačke moći hrane. Kamenice se sastoje od elemenata (voda, bjelančevina, ugljikohidrata, masti itd.) koji nemaju snage kemijski stimulirati seksualni nagon. Učinak placeba može biti potpomognut samom seksualnom prirodom jedenja, ali sama hrana ne može vas napaliti.
Seks je najbolji za mršavljenje, a muškarcima želja ide "nizbrdo" ranije nego ženama
Mit: Seks je učinkovita vježba za mršavljenje
Istina: Neosporivo je da ćeš za vrijeme aktivnog seksa sagorjeti nekoliko kalorija, ali seks ne bi trebao zamijeniti odlazak u teretanu. Trideset minuta seksa može potrošiti 85 do 150 kalorija, ali to je samo ako si u potpunosti intenzivno aerobno angažirana punih 30 minuta. Ali bilo kakva aktivnost bolja je od nikakve, pa zašto onda ne i ovakva!
Mit: Muškarci dosežu svoj seksualni vrhunac ranije od žena
Istina: Teorija doživljavanja "seksualnog vrhunca" u određenim godinama života nakon čega sve ide nizbrdo je prilično slaba neovisno o spolu. Tijekom života i muškarci i žene doživljavaju vrhunce i padove kada je seksualna želja u pitanju.
Slađe je kad je mlađe, i brže za muškarce
Mit: Seks je bolji kad ste mlađi
Istina: Ne nužno. Iako je seks u 20-im godinama možda atletskiji, nema znanosti koja bi podržala ideju superiornog seksa. Zapravo, mnogi muškarci i žene kažu kako imaju puno bolji seks i više zadovoljstva u kasnijim desetljećima života. Juhuhuu!
Mit: Ženama je potrebno dulje nego muškarcima da se napale
Istina: Ispada da ovo uopće nije točno. Istraživanje provedeno na Sveučilištu McGill dokazalo je kako nema vremenske razlike u tome koliko muškarcima i ženama treba da dosegnu vrhunac seksualnog uzbuđenja. Znanstvenici su koristili termalne kamere kako bi došli do rezultata, a ne samoprocjenu ispitanika. To znači, ako ti je potrebno puno više vremena da se napališ nego tvom partneru, uzrok može biti više mentalni nego li fizički.