Test zona: nove Balea maske za lice

Isprobali smo nove maske u maramicama i kapsulama

Test zona: nove Balea maske za lice

Već i ptice na granama znaju koliko volim isprobavati novitete koji se pojave u našim drogerijama. Mene baš vesele nove šminkice i kremice, a kada je riječ o nečem što je još prilično jeftino – moja reakcija je uvijek – zašto ne, jer nikada ne znaš kada ćeš otkriti svoj novi omiljeni proizvod.

Upravo me zato prilično razveselilo kada sam na policama dm-a primijetila nove maske za lice – u maramici i u kapsuli za korištenje za vrijeme spavanja. Pakiranje maskica zbilja je preslatko, šareno i mladenački. A iako ja više nisam toliko mlada, morala sam ih isprobati tim više što su bile prilično jeftine, maska u maramici košta 6,90 kn, a u kapsuli 9,90 kn.

Jedan od ovih proizvoda dopao mi se više, drugi nešto manje, pa pogledajte što mislim o njima...

Maska za lice u maramici


Toliko sam željela voljeti ovu masku u maramici, jer one inače znaju biti zbilja odlične (isprobala sam ih na desetke različitih brendova). Nažalost, ovo nije jedna od njih. Zapravo, jedino što mi se dopalo kod njih je osvježavajuć miris koji svaka od maramica ima, intenzivan miris nara, manga, i dinje (iako piše lubenica), i kratkotrajni efekt hlađenja.

Maska je dosta "debela" za slične maske u maramici. Iako se na prvu čini da je jako natopljena, u stvari i nije toliko – možda je i to jedan od razloga zbog čega ne prianja baš uz lice kao što bi trebala, jer se meni već nakon možda 3-5 minuta počela "dizati" na različitim dijelovima lica i nikakvo zaglađivanje nije baš konkretno pomoglo – zagladite na jednoj strani podigne se na drugoj i tako u krug.
  Nisam niti efektom nešto posebno oduševljena. Maska nije nešto značajno njegovala kožu, čak me i zatezala nakon korištenja (a ja nema suhu kožu već mješovitu). Sastav svih maski je isti osim spomenutih ekstrakta manga, lubenice i nara (i taj se ekstrakt nalazi na istom mjestu na popisu sastojaka).

Inače maske u maramici, koje potiču iz Južne Koreje, znaju biti fantastične. Ja sam ih otkrila prije nekih 5 godina kada sam prvi put posjetila tu zemlju. I oduševila se koliko divno njeguju kožu i kako lice prekrasno izgleda nakon korištenja – zbilja vidljiva razlika,  toliko da ne možete vjerovati. Idući puta kada sam tamo igrom slučaja putovala prije dvije godine vratila sam se s valjda 3 kg samo tih maski u koferu.

Poanta ove priče nije da se pohvalim gdje sam bila – već da prokomentiram kako znam otprilike kakav efekt ove maske mogu imati na lice – zbilja fantastičan. Nažalost ove maske nisu niti blizu tome. Zapravo od svega što se kod nas nudi nijedna me nije nešto oduševila, primjerice nisu mi se nikako dopale niti one Garnierove koje su se nedavno pojavile.

Po meni, ako želite isprobati masku za lice u maramici (sheet mask), naručite ih online, i birajte one iz Južne Koreje - svejedno da li preko nekog njihovog websitea, preko eBaya ili Amazona. Vjerujte mi puno više koristi ćete imati za kožu lica. Ako trebate preporuku isprobajte neke od ovih: Medi Heal (koje ja posebno volim, ali su nešto skuplje), TonyMoly, The Face Shop, Etude House, Innisfree, banila co, My Beauty Diary, The Saem... Neke od njih su skuplje neke jeftinije pa pronađite nešto što će odgovarati vaše budžetu.

Image
Image


Image
Image


Evo moje preostale zalihe pravih maski za lice u maramicama. Vjerujte mi, ako želite
isprobati ovakve maske za lice - odaberite neku bilo kojeg korejskog kozmetičkog
brenda. Svaka od njih, čak i one najjeftinije bit će daleko, daleko bolje i imati bolji efekt za kožu.

Maska za lice u kapsuli


Ove maskice dopale su mi se više od onih u maramici. Pakirane su u kapsule ilitiga male paštetice (od kojih sam jednu jedva nekako otvorila). Sadrže 8 ml proizvoda koji će biti dovoljni i za dva nanošenja (iako na njima stoji da su za jednokratnu primjenu). Svaka od njih ima prilično intenzivan miris, koje mi je prilično teško opisati - svježe, pomalo sapunasto.

Za razliku od maski u maramici na ovim maskama piše čemu su namijenjene – obnavljajuća maska s hijaluronom i zelenim čajem koja regenerira i hidratizira, učvršćujuća maska s hijaluronom i divljom ružom koja smanjuje bore i hidratizira te hranjiva noćna maska s hijaluronom i uljem avokada koja intenzivno hidratizira.

Sve tri maske imaju gelastu konzistenciju koja se veoma lako razmazuje i nanosi na lice. Sviđa mi se što se mogu ostaviti na licu preko noći i ne moraju se ispirati s lica. Što ćete, ja sam takva, pomalo lijena pa su mi praktičnije te maske u maramici ili ove koje se nanose preko noći ili samo dodatno utrljaju u kožu bez ispiranja. Ove maske mogu se i u toku dana nanositi, a tada se preporučuje da se ostave 15 do 20 minuta pa nakon toga nježno uklone maramicom. Po meni, ako planirate nakon nje nanositi makeup čak je i isperite vodom ili micelarnom jer je koža nakon njih pomalo ljepljiva i sjajna, pa nije idealna za podlogu tekućem puderu.

Sve tri imale su dosta dobar efekt na moje lice (isprobala sam ih i preko noći i ovu kraću verziju u toku dana). Njegovale su i hidratizirale lice, iako nisu ništa bolje od neke druge uobičajene maske koju možete nabaviti u drogerijama. Od ove tri najbolja mi je bila ova s uljem avokada jer je i, kao što i na njima piše, najjače dala vlažnost mojoj koži.

Ako volite maske za lice, i u potrazi ste za nečim novim, isprobajte ove "prekonoćne" maske u kapsulama. Sigurno će vam hidratizirati lice, a ako vam se i ne dopadnu prilično su jeftine pa nećete imati osjećaj da ste bacili puno novaca u vjetar.

Image
Image
Image
Image