Kada je prije nekoliko godina microblading stupio na beauty scenu, sve su žene odjednom htjele isprobati ovu tehniku iscrtavanja obrva koja pruža naizgled prirodan izgled, a zahvaljujući kojoj više neće morati provoditi sate i sate ispred ogledala oblikujući obrve.
U proteklih godinu dana, s druge strane, sve više raste trend prirodnijih i punijih obrva, a upravo je taj trend pogodovao nastanku microfeatheringa, prirodnije verzije microbladinga.
Kristie Streicher suosnivačica je salona STRIIIKE na Beverly Hillsu u čije se čarobne ruke prepuštaju brojni celebrityji kada je u pitanju njega i oblikovanje obrva, a upravo je ona zaslužna za nastanak ove tehnike. Uvidjevši koliko neprirodno obrve izgledaju nakon tretmana iscrtavanja, Streicher je počela razvijati svoju vlastitu tehniku iscrtavanja obrva. Nakon godinu dana i testiranja na preko 300 modela, rodio se microfeathering.
"Microfeathering je moja vlastita tehnika koju sam stvorila kako bih ljudima mogla urediti obrve na način da izgledaju najprirodnije što mogu. Pokušavam kreirati poteze koji podsjećaju na prirodne dlake obrva i njima popuniti prazna područja kako bi finalni izgled bio što prirodniji i u potpunosti prilagođen licu osobe na kojoj radim obrve", rekla je Streicher za portal Byrdie.
Kako se pripremiti za microfeathering?
Streicher preferira kada joj klijenti dođu s prirodnim i nepočupanim obrvama koje nisu sami oblikovali, a kako bi se pripremili, moraju proći takozvani "trening rasta obrva", koji može potrajati od šest do 12 mjeseci. Tijekom treninga, ona počupa obrve svakih šest do osam tjedana i na taj način procijeni kako izgleda savršen oblik obrva za pojedinu osobu.
Kako izgleda proces?
Nakon rasta obrva kreće proces microfeatheringa, i to na način da se u epidermi rade sitni urezi ili potezi s prilagođenim pigmentom napravljenim tako da su što sličniji boji klijentovih dlaka na obrvama. Streicher koristi pigmente željezovog oksida jer se smatraju najsigurnijim polu-trajnim pigmentima koje se može koristiti na koži, a s vremenom će ti pigmenti izblijediti kako ih tijelo prirodno apsorbira.
Kako bi se postigao savršen rezultat microfeatheringa, ponekad je potrebno i do tri tretmana. Na prvom se tretmanu obično testira kako će koža reagirati na pigment i kakav će biti oblik i dizajn obrva. Šest do osam tjedana kasnije vrijeme je za drugi tretman i, ovisno o tome kako kože reagira i koliko se brzo zaliječi, obrve se dodatno popunjavaju. To osigurava najprirodniji mogući izgled obrva, budući da obrve kod svakog klijenta zaliječe na drugi način.
Koliko traje microfeathering?
Pigment obično izblijedi nakon osam do 12 mjeseci, ali ne nestane u potpunosti, a kako bi pigment što dulje ostao postojan, Streicher ima nekoliko savjeta. Važno je ne izlagati se suncu, nositi šešir i koristiti kremu sa zaštitnim faktorom, budući da izlaganje sucu može uzrokovati da tinta izblijedi. Streicher također savjetuje da se izbjegavaju proizvodi koji sadrže AHA kiseline, kao i kemijski pilinzi, jer kiseline također mogu izblijediti pigment.
Kakav je tip kože idealan za microfeathering i postoje li rizici?
Streicher kaže da tri tipa kože najbolje reagiraju na microfeathering. Suha koža s malo izraženim porama, jer takva koža nije osjetljiva i ne krvari previše. Normalna do masna koža sa srednje izraženim porama deblja je pa je zato idealan kandidat za microfeathering, a treći tip kože koji je idealan za microfeathering je normalna do mješovita koža s malim porama.
Osobe s masnom kožom trebale bi postupati s oprezom jer stalno lučenje masnoće mogu dovesti do toga da se pigment ne primi na kožu. Preosjetljiva koža sklona alergijama ili bolestima poput dermatitisa ili rozaceje također nije najbolji kandidat za microfeathering jer takva kože često lako prokrvari i teže se liječi.