Ako se boriš s aknama, tvoja rutina njege lica vjerojatno uključuje raznovrsne tretmane protiv prištića ili serume protiv akni. I dok su oni odlični za ciljanje pojedinačnih prištića, maske za lice namijenjene koži sklonoj aknama istovremeno mogu njegovati cijelo tvoje lice, ali i spriječiti povratak akni u budućnosti.
Razni serumi i kreme protiv akni mogu biti iritirati kožu, ali zato maske lagano prodiru u kožu, a da pritom nisu grube prema njoj.
Ipak, koliko god maske mogu biti dobre, važno je upozoriti na maske koje možeš napraviti sama kod kuće i one s hidratizirajućim svojstvima koje dolaze u obliku sheet maski. Neki od proizvoda koje koristiš kako bi napravila svoju masku mogu loše djelovati na kožu, a pasta za zube tu je najveća pogreška. Također, hidratizirajuće maske mogu začepiti pore.
Umjesto toga, dermatolozi preporučuju maske s beta hidroksi kiselinama poput salicilne kiseline koja će pomoći ukloniti višak ulja pilingom mrtvih stanica kože i odčepiti pore. Alfa hidroksi kiseline, poput glikolne i mliječne kiseline, također su izvrsne za čišćenje pora, a mogu biti manje iritirajuće od salicilne kiseline. Benzoil peroksid i koloidni sumpor imaju antibakterijska svojstva koja također mogu umanjiti pojavu akni.
via Giphy
Svi su ovi sastojci učinkoviti u smanjenju svih vrsta akni, bilo da su hormonske, komedonske ili upalne, a mi smo izdvojile deset super maski za kožu sklonu aknama koje možeš pronaći na tržištu.