Slomljeni zatvarači, mrlje od ruža ili tragovi znoja su problemi zbog kojih odjeću bacamo u smeće. Ali, ne mora biti tako. Postoji puno pametnih načina da se to spriječi. Osim toga, odluka da popraviš odjeću, a ne da je baciš, korisna je i za okoliš.
Ako želiš oživjeti neku svoju odjeću kojoj je potrebna ljubav i pažnja. Postoji puno načina da se popravi odjeća za koju smatraš da je uništena.
(FOTO: Pixabay)
Znojna odjeća za vježbanje
Ako ti se gornji dio trenerke uništio od znoja, pokušaj sljedeće:
Za odjeću od pamuka:
Potopi odjeću u sredstvo za pred namakanje na bazi enzima, kao što je prašak za uklanjanje mrlja. Strojno je, poslije natapanja, peri biološkim deterdžentom, dodajući sredstvo za uklanjanje mrlja tijekom pranja.
Da biste uklonila mirise:
Pokušaj natopiti odjeću 30 minuta u sudoperu napunjenom hladnom vodom koji sadrži 5 ili 6 žlica sode bikarbone. Opet operi u perilici i ostavi da se prirodno osuši.
Tenisice:
Napuni svoje cipele za trening novinama kako bi ubrzala proces sušenja, a novine će upiti neugodne mirise.
(FOTO: Pixabay)
Zaglavljeni zatvarači
Zatvarač se zaglavio na tvojoj omiljenoj haljini? Pokušaj trljati obje strane vazelinom, nekim bistrim sapunom ili maslinovim uljem, a pri tome pazi da tekućine ne probiju na tkaninu.
Mrlje od dezodoransa
Odjeću s takvim mrljama, prije pranja u perilici, namoči hladnom vodom ili nanesi bijeli ocat na mjesta gdje su mrlje vidljive.
Tragovi ruža za usne
Ako je mrlja mala, često će se nestat ako utrljaš u malo tekućeg deterdženta za pranje, a zatim opereš kao i obično u perilici.
U pranju su se promijenile boje
Ako si među bijelom odjećom ostavila crvenu čarapu, nema potrebe za panikom. Kada je riječ o bijelim komadima, potopi ih u otopini kućnog izbjeljivača na 15 minuta. Temeljito isperi i ponavljaj dok ne ukloniš svu boju.
(FOTO: Pixabay)