Što učiniti kod čestog podrigivanja?
Uzet ćemo za primjer da svaki dan podriguješ ujutro. To znači da vjerojatno dišeš kroz usta i taj zrak nakon buđenja mora nekako izaći. A podriguješ li nakon obroka, vodi računa o prehrani te probaj spoznati koje te namirnice i pića 'tjeraju' na to. Ako su to gljive, grah, brokula… - pokušaj ih nakratko izbaciti iz prehrane pa vidjeti je li se podrigivanje smanjilo. Također vodi računa o tome da jedeš dvadesetak minuta te da namirnice žvačeš. Gaziranih bi se pića i inače trebala kloniti jer su izvor šećera, a posebice ako patiš od učestalog podrigivanja. I ne samo to – pokušaj ne piti kroz slamku jer ćeš tako smanjiti mogućnost udisanja zraka.
Uz to, podrigivanje bi mogla spriječiti ako se odvažiš na zdraviji način života – nije poželjno jesti četiri sata prije noćnog sna. Posebice to vrijedi za grickalice za kojima posežu mnogi.
A ako ti ni ove promjene navika ne smanje učestalost podrigivanja, probaj s probioticima koji potiču zdravu crijevnu mikrofloru. U prehranu ubaci jogurt, kiseli kupus ili pak probiotski dodatak prehrani. Ne pomogne li ni to ne primijetiš da se situacija pogoršava, svakako kontaktiraj liječnika.