Tko ne voli ljenčariti u pidžami cijeli dan? Slobodnim vikendima ovo je moj omiljen način provođenja vremena.
Samo... kada se napokon (i nažalost) treba presvući iz pidžame, postavlja se pitanje - treba li pidžamu staviti u pranje ili je ona dobra za još koje nošenje?
Ne bi vjerovala kolika se rasprava u mom krugu prijateljica može razviti ne temu pranja veša, učestalosti pranja istog, mijenjanja plahti i pidžama...
A očito nismo jedine jer se nedavno na britanskom sajtu Mumsnet.com digla prašina oko iste teme. I, ispada da ima nas žena (i muškarca) stvarno svakakvih, od onih koji nose pidžamu samo jednom i odmah je stavljaju u pranje do onih koji je nose cijeli tjedan, pa čak i duže.
Ova rasprava se zakotrljala pa se proširila i na druge forume i portale, da bi svemu na kraj stao magazin Goodhousekeeping, koji je jedan od vodećih svjetskih autoriteta za sve vezano za kućanstvo. Njihov stručnjakinja Verity Mann otkrila je koliko se preporuča nositi pidžamu.
Ona tvrdi kako bi pidžamu trebalo mijenjati svakih nekoliko noći spavanja. No, ako se tuširaš prije spavanja, možeš pričekati nekoliko dodatnih noći između – recimo jednom tjedno.
Međutim, ako se dosta znojiš za vrijeme spavanja, onda bi, naravno, morala češće mijenjati i prati pidžamu. Isto vrijedi i za situacije kada smo bolesni – onda treba svaki dan mijenjati pidžamu i oprati je na najvišoj temperaturi koja je dozvoljena za nju (barem 60 stupnjeva – kako bi se uništile bakterije).
To su preporuke, no mnogi se toga ne drže niti približno jer nedavna je anketa provedena u Velikoj Britaniji pokazala kako prosječna žena mijenja pidžamu puno rjeđe nego što to Verity Mann preporučuje – one čekaju dva tjedna, pa čak i više. Eto, ima i toga.
Gdje se ti nalaziš u ovim brojkama? Koliko često mijenjaš pidžamu?