Velika dilema

Kad djetetu kupiti mobitel? Ne žuri s odlukom i razmisli o ovih 5 stvari

Pametni telefoni dio su naše svakodnevice i današnja djeca njima su odmalena okružena. Tvoje dijete možda ti govori da ga svi osim njega imaju, ali razmisli je li pravo vrijeme za tu 'igračku' i upoznaj se s rizicima

pexels-jessica-lewis-creative-4200824.jpg
Foto: Pexels

Budi primjer

Često se događa da su roditelji neprestano na mobitelu - čak i u slobodno vrijeme. Odete li na sladoled, a ti više pretražuješ društvene mreže nego što se družiš s djetetom, to nije dobar znak. Dijete stječe dojam da se bez tehnologije ne može funkcionirati, pod svaku cijenu želi vidjeti što je na mobitelu tako super i sklono je pomisliti da je ekran bolji od žive riječi. Ako djetetu govoriš da je mobitel loš i tjeraš ga od televizora dok tipkaš po svom mobitelu, potrudi se postati pozitivan primjer u zdravim i umjerenim navikama korištenja tehnologije.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Neka obiteljsko druženje i igranje s prijateljima bude vrijeme bez mobitela, a posebno je loše kad se djeca jasličke i vrtićke dobi iz dana u dan pokušavaju smiriti paljenjem crtića na YouTubeu. Postavi limit i sebi i djetetu te ga nauči da mobitel nije uređaj kojim se širi mržnja, tračevi ili provodi međuvršnjačko nasilje. Pomogni mu da postane osviješten korisnik tehnologije - pod uvjetom da to (p)ostaneš i ti.

Image
Foto: Pexels
6/6