Brynjar Karl Bigisson izgradio je repliku od 56 tisuća kockica, dugu osam metara i visoku metar i pol.
O izradi Titanica od lego kockica počeo je razmišljati kada je prvi put u Legolandu u Danskoj vidio sve te nevjerojatne velike modele poznatih zgrada, zrakoplova, mjesta i brodova.
Kada je imao pet godina, s legićima se igrao satima, ponekad je gradio koristeći upute, a ponekad isključivo maštu. U to je vrijeme bio opsjednut vlakovima, no sve se promijenilo kada ga je djed Ludvik poveo brodom na pecanje i probudio mu interes prema brodovima.
U Brynjarov projekt uključili su se i ostali članovi obitelji. Donacijama od obitelji i prijatelja kupio je lego kockice. U izradi mu je pomogao i djed inženjer koji je od originalnog nacrta Titanica napravio nacrt u Lego veličini. Posebno mjesto u ovom projektu zauzela je i Brynjarova majka Ludviksdottir koja mu je cijelo vrijeme pružala podršku.
Brynjar ističe da mu je projekt gradnje replike Titanica pomogao da se bolje nosi s autizmom. Kada je počeo s gradnjom, imao je asistenta u školi koji mu je morao pomagati na svakom koraku. Danas uči bez ičije pomoći, poraslo mu je samopouzdanje i ima puno bolji odnos s vršnjacima.
Replika Titanica je imala i svoj američki debi, i to u muzeju Titanic Museum Attraction u Pigeon Forgeu u Tennesseeju gdje će biti "usidrena" sve do prosinca 2019.
[PROČITAJTE JOŠ: Odbacimo predrasude i mitove vezane za djecu i odrasle s autizmom]