Što učiniti?
Takva pretjerana privrženost nije zdrava ni za koga. Veza te ne bi trebala određivati ili ograničavati ni na koji način nego bi s partnerom trebala biti jer ti to želiš. Biti ono što jesi i razvijati se u svim aspektima bez straha da će njemu to zasmetati. Primijetiš li neko od ovih ponašanja, preispitaj u kojem trenutku se pojavilo ovakvo ponašanje. Jesi li to na početku poistovjećivala s ljubavlju? Kakav je inače tvoj partner i pokazuje li znakove agresivnosti ili je pak nestabilna ličnost?
Drugi i najvažniji korak je razgovarati o granicama. Postavljanje granica važno je odmah na početku veze jer time osvješćujete kakva su vam ponašanja jednostavno too much. Nije loše uspostaviti nekoliko pravila o tome kad se možete čuti, a kad ne i osvijestiti koliko je važan taj slobodni prostor u vezi.
Također, partner bi ti trebao vjerovati (i ti njemu) i nema potrebe za dvadesetčetverosatnom komunikacijom. Dajte si do znanja koliko si značite, potrudite se provoditi vrijeme zajedno, ali mu reci koja ti ponašanja nisu prihvatljiva.
Budući da se pretjerana privrženost manifestira na različite načine, teško je reći treba li ostati ili odmah otići iz takve veze. Možda imaš partnera koji ti stalno šalje poruke, ali pritom ne misli ništa loše – tad ima nade da se nešto promijeni. S druge strane, ako je posrijedi konstantno provjeravanje i ljubomora, tada je bolje potražiti izlaz iz veze.