Biti okružen s narcisoidnom osobom nije zdravo i ostavlja snažne psihičke posljedice. Iako pod pojmom narcisa obično podrazumijevamo glasne osobe koje uvijek sebe stavljaju u prvi plan, to ne znači da po prirodi povučenije osobe ne mogu imati karakteristike narcisoidnog ponašanja. Pod tim ubrajamo pretjeran osjećaj vlastite važnosti i neuvažavanje tuđih potreba i osjećaja (jer je narcisoidna osoba sama sebi najvažnija).
Takve će osobe preuveličati svoje probleme i biti uvjerene u to da nikada nitko prije njega nije doživio ništa gore. Kod prikrivenih narcisa narcisoide crte očituju se osjećajem nesigurnosti i ljubomore, a zbog ovakvog obrasca ponašanja okolina će patiti.
Štoviše, dugotrajna izloženost (prikrivenom) narcisu može eskalirati i poprimiti razmjere psihičkog uznemiravanja. Naravno, ne znači da je svaka osoba s narcisoidnim sklonostima zlostavljač, no ''često se događa da ljudi s narcisoidnim poremećajem pokušavaju manipulirati i kontrolirati ljude oko sebe'', kaže dr. Jeff Temple, direktor Centra za prevenciju nasilja na Sveučilištu Texas Medical Branch.
Kad se to dogodi, treba imati na umu da je narcisoidno zlostavljanje posebna vrsta psihičkog uznemiravanja jer narcisi mogu biti pasivno-agresivni, preosjetljivi na kritiku, ali i nesposobni održati stabilnu vezu. Pokušavaju na druge preslikati svoju nesigurnost i uzdići se.
Nije uvijek lako prepoznati da si žrtva ovakvog uznemiravanja. ''Narcisi se isprva često doimaju kao šarmantni, ljubazni i puni podrške'', kaže psihijatar Paul Poulakos. Ovo su najčešći znakovi, ali i posljedice narcisoidnog zlostavljanja.