SPAS ZA SUHU KOŽU

Skinflooding nije samo još jedan TikTok trend – evo zašto ga vrijedi isprobati

Ako ti koža djeluje zategnuto, sivo ili joj stalno nedostaje sjaja, možda je vrijeme da isprobaš skinflooding – trend hidratacije koji je postao nezaobilazan u svijetu njege

njega kože
Foto: Shutterstock

Ako ti koža često izgleda umorno, beživotno ili osjetiš zatezanje nakon umivanja, možda joj jednostavno treba više vlage. Tu dolazi skinflooding – jednostavna, ali iznimno učinkovita metoda hidratacije koja je postala viralna zahvaljujući TikToku, i to s dobrim razlogom.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Što je skinflooding?

Skinflooding je metoda slojevitog hidratiziranja kože, pri čemu se na još vlažnu kožu nanosi nekoliko proizvoda, od najlaganijih do najbogatijih. Cilj je zadržati vlagu duboko u koži i spriječiti njezin gubitak tijekom dana ili noći. Iako se možda čini kao još jedan u nizu prolaznih trendova, skinflooding zapravo ima čvrsto uporište u dermatološkim principima – a mnogi su ga (možda nesvjesno) već koristili.

Zašto je skinflooding postao popularan?

Ovaj pristup njezi kože postao je viralan zahvaljujući TikTok beauty zajednici koja je u posljednjih godinu dana skinflooding proglasila pravim spasom za suhu, dehidriranu i umornu kožu. Iza hypea stoje tisuće korisnica koje su podijelile svoja iskustva i rezultate – a fotografije prije i poslije govore više od riječi. No, iako se čini kao trend, skinflooding je zapravo samo drugačiji naziv za pametnu hidrataciju sloj po sloj.

Kako se provodi ova metoda?

Skinflooding se obično sastoji od četiri jednostavna koraka:

  • Nježno čišćenje – kako bi koža bila čista, ali ne isušena.
  • Hidratantni sprej ili toner – lagani proizvod koji ostavlja kožu vlažnom i spremnom za daljnje korake.
  • Serum – najčešće s hijaluronskom kiselinom, niacinamidom ili glicerinom za dubinsku hidrataciju.
  • Krema – bogatiji sloj koji “zaključava” svu prethodno nanesenu vlagu.

Ključno je nanositi proizvode dok je koža još blago vlažna – tada će se aktivni sastojci najbolje upiti u kožu. Redoslijed i tekstura proizvoda igraju veliku ulogu u učinkovitosti ove metode.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Kome je skinflooding namijenjen?

Dobra vijest je da odgovara gotovo svim tipovima kože. Suha i osjetljiva koža osobito će imati koristi, dok će kod masnije kože možda biti dovoljno provoditi ovu rutinu nekoliko puta tjedno i koristiti laganije formule. Ako ti je koža sklona aknama, važno je birati nekomedogene proizvode i izbjegavati kombinaciju s jakim aktivnim sastojcima poput AHA kiselina ili retinola unutar iste rutine.

Skinflooding nije čudesno rješenje, ali jest nježna i učinkovita praksa koja koži vraća vlagu i elastičnost. Ako tražiš rutinu koja je jednostavna, prilagodljiva i zaista daje rezultate, možda je vrijeme da i ti “pustiš vlagu” u svoju skincare svakodnevicu.

Image
NJEŽNO POKRIVAJU

Zaštita i ljepota u jednom: Najbolje BB i CC kreme sa zaštitnim faktorom