Saznale smo sve prednosti salicilne kiseline u rutini njege kože i kako je koristiti

Jednom kad prodre u kožu, salicilna kiselina otapa ostatke kože koji začepljuju pore, djeluje protuupalno, a pomaže i da crvenilo brže nestane

Saznale smo sve prednosti salicilne kiseline u rutini njege kože i kako je koristiti

U borbi protiv akni s kojima se susreće sve više ljudi postoji nekoliko ključnih sastojaka koji pomažu, a pri vrhu tog popisa nalazi se salicilna kiselina. No što je zapravo salicilna kiselina i koje su njezine prednosti u rutini njege kože?

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

'Čarobne' molekule: Saznale smo zašto je hijaluronska kiselina toliko dobra za našu kožu



Salicilna kiselina je beta hidroksi kiselina koja se dobiva iz kore vrbe, a spada u skupinu sastojaka koji se nazivaju salicilati. Ta je struktura važna jer čini salicilnu kiselinu topljivijom u ulju kako bi mogla prodrijeti što dublje u pore kože.

Ona spada u BHA kiseline koje, jednako kao i AHA kiseline ljušte kožu. No postoji razlika - dok AHA kiseline djeluju dobro na površini kože kako bi uklonile staru i mrtvu kožu, salicilna kiselina djeluje dublje i sposobna je prodrijeti u pore.

Kako salicilna kiselina djeluje na kožu?

To znači da salicilna kiselina može ući duboko u kožu i obaviti svoj posao, a upravo je zbog te svoje prednosti odlična u borbi protiv akni i mitesera. Jednom kad prodre u kožu, ona otapa ostatke mrtve kože koji začepljuju pore, djeluje protuupalno, a pomaže i crvenim upaljenim prištićima da brže nestanu.


Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

(Foto: Pexels)


Salicilna kiselina smatra se keratolitičkim lijekom pa ujedno funkcionira i kao piling jer pomaže kodomekšavanje i guljenje gornjeg sloja stanica kože.

Koji su najbolji proizvodi sa salicilnom kiselinom?

Salicilnu kiselinu možemo pronaći u većini proizvoda za njegu kože koji su namijenjeni aknama - od seruma i hidratantnih krema, tonika i gelova za čišćenje lica pa sve do pudera. Mi smo izdvojile neke od njih.

1/11