Na koje proizvode nije potrebno trošiti previše novca?
Skupe hidratantne kreme: "Nema potrebe trošiti tisuće dolara na hidratantne kreme. Sastojci su važniji od cijene. Važno je potražiti ključne sastojke poput ceramida ili hijaluronske kiseline koji će nahraniti kožu i hidratizirati je", objašnjava Garshick.
Maramice za čišćenje: "Naravno da su prikladne, ali koliko koštaju i štete okolišu. Osim toga, čak i najnježnije maramice za lice mogu iritirati i oguliti kožnu barijeru te stvoriti crvenilo i bore. Također ostavljaju slojeve na koži koji se ne vide golim okom te stvaraju nepotrebni kaos", objašnjava Westbay.
Proizvodi s kolagenom: "Ovakvi proizvodi neće imati učinak jer su molekule kolagena prevelike da bi ušle u kožu. Zato je bolje potrošiti novac na proizvode koji pojačavaju proizvodnju kolagena, kao što su retinol ili peptidi", objašnjava Garshick.
Pilinzi za lice: "Snažni pilinzi mogu ugroziti kožnu barijeru i stvoriti uvjete za pojavu suhe kože, crvenila i iritacija. Preporučujem da se koristi nježno hidratantno sredstvo za čišćenje kože", dodaje Westbay.
Ulja za lice: "Nisu loši proizvodi, ali sigurno nisu obvezan proizvod u njezi kože. Ulja ne hidratiziraju kožu i ne mogu biti zamjena za hidratantnu kremu. Zadržavaju sastojke pa ih treba nanositi uz i nakon hidratantne kreme", objašnjava Westbay.
Adstrigentni tonik: "Inicijalno su stvoreni kao otopine na bazi alkohola namijenjene uravnoteživanju pH kože i uklanjanju ostataka sapuna za lice. Sada je većina sredstava za čišćenje pH uravnotežena, a adstringenti na bazi alkohola rijetko se preporučuju. Mogu stvoriti iritaciju i oštetiti barijeru, a paradoksalno mogu povećati proizvodnju masnoće što će stvoriti više akni", objasnio je Westbay.