Na našoj se koži skupljaju mrtve stanice kože koje je potrebno ukloniti, a idealan način za to je korištenje pilinga. I to se ne odnosi samo na područje tijela i lica, već i na vlasište. Naime, i na tjemenu se, baš kao i na ostalim dijelovima tijela, skupljaju razne nečistoće, ostaci proizvoda za kosu i sebum zbog kojih se preporuča povremeno napraviti piling vlasišta.
Ako te muči prhut ili ti se kosa masti, pojačano opada ili joj nedostaje sjaja, piling za vlasište mogao bi biti idealno rješenje za tvoje probleme. Pilinzi za kosu odnosno vlasište postali su vrlo popularni u posljednje vrijeme, i to s dobrim razlogom. Naime, imaju brojne prednosti, a najčešće sadrže sastojke kojima se s vlasišta uklanjaju mrtve stanice kože te sve ostale nakupljene nečistoće.
Redovitim korištenjem pilinga za vlasište kosa postaje zdravija, a vlasište čišće – bez prhuta i viška masnoće. Stručnjaci ističu da su pilinzi za vlasište osobito korisni za osobe koje imaju problema s jako masnim vlasištem, pojačanu prhut ili pak često koriste proizvode za stiliziranje kose.
Piling za vlasište nanosi se na mokru kosu i tjeme nakon pranja šamponom, kružnim i nježnim pokretima, a nakon toga ga je potrebno dobro isprati. Ne preporuča se koristiti pilinge za kosu više od jednom tjedno jer pretjerana uporaba može imati kontra efekt te isušiti vlasište. Valja imati na umu da bi osobe koje imaju jako osjetljivo vlasište, kožne bolesti poput seboreje ili dermatitisa ili pak otvorene rane na tjemenu trebale preskočiti korištenje pilinga jer bi im mogao uzrokovati više štete nego koristi.
Iako se piling za vlasište može napraviti kod kuće od prirodnih sastojaka, i u drogerijama se danas mogu pronaći jako kvalitetni proizvodi za sve tipove kose, po pristupačnim cijenama. U nastavku smo izdvojile nekoliko naših favorita.
Foto: Instagram, Authentic Beauty Concept, DM, Douglas, Notino