Zaštita kose od oštećenja
Smanjenje izloženosti štetnim utjecajima ključno je za očuvanje vlage i sprječavanje lomljenja.
Tekst se nastavlja ispod oglasa
- Smanji toplinsko oblikovanje: Visoke temperature su jedan od glavnih neprijatelja hidratizirane kose. Kad god je moguće, pusti kosu da se prirodno osuši. Ako ne možeš bez fena ili pegle, obavezno nanesi sprej za zaštitu od topline i koristi niže postavke temperature na svojim uređajima.
- Budi nježna pri raščešljavanju i oblikovanju: Izbjegavaj agresivno četkanje, posebno dok je kosa mokra jer je tada najosjetljivija. Koristi češalj sa širokim zupcima za raščešljavanje mokre kose (idealno dok je regenerator još na njoj) i četku s mekanim, fleksibilnim vlaknima za suhu kosu.
- Redovito šišaj vrhove: Ispucali vrhovi su znak suhoće i oštećenja. Redovito šišanje (svakih 6-8 tjedana) uklanja ih i sprječava daljnje pucanje vlasi prema gore.
- Zaštiti kosu od okolišnih utjecaja: Sunce, vjetar i kemikalije iz bazena mogu dodatno isušiti kosu. Nosi šešir ili maramu tijekom duljeg izlaganja suncu ili potraži proizvode za kosu s UV zaštitom. Nosi kapu za plivanje kako bi zaštitio kosu od klora i soli.
- Oprezno s kemijskim tretmanima: Kemijski procesi poput bojanja utječu na strukturu kose. Ako bojiš kosu, biraj nježnije opcije (npr. preljeve), produži razmak između tretmana, koristi proizvode namijenjene obojenoj kosi i prepusti bojanje profesionalcima.

Foto: Pexels