Vosak ili britvica?

5 načina uklanjanja dlačica i sve što o njima trebaš znati

Svaka metoda depilacije ima neke prednosti i nedostatke, a mi smo ih za tebe skupile sve na jedno mjesto i detaljno proanalizirale

phi-phi-nQKlMX_VI7I-unsplash.jpg
Foto: Unsplash

Električni epilator

Električni aparat za depilaciju funkcionira na principu niza malih pinceta pričvršćenih na rotirajuću glavu koja se vrti velikom brzinom i tako čupa dlačice s korijenom. Izbor epilatora je vrlo šarolik, a postupak depilacije prilično praktičan i jednostavan. U odnosu na brijanje rezultati su dugotrajniji (do dva tjedna) međutim postupak je prilično bolan posebice na osjetljivim područjima. S obzirom da se dlačice čupaju s korijenom izrast će sporije i biti će tanke i manje vidljive, ali se zbog toga javlja problem urastanja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Prednosti: Ekonomično rješenje (nakon početnog ulaganja nema dodatnih troškova), jednostavno i praktično. Dlačice se čupaju zajedno s korijenom pa ponovno izrastaju tanke i manje vidljive, tek nakon 2 tjedna.

Nedostaci: Može biti iznimno bolno, posebice na osjetljivim područjima. Ovisno o kvaliteti epilatora dlačice moraju biti određene dužine kako bi depilacija dala poželjne rezultate, a bol prilikom čupanja raste sukladno dužini dlačica. Ako koža nije dobro pripremljena velika je mogućnost iritacije.

Savjeti:

Najbolje vrijeme za depilaciju epilatorom je nakon tuširanja! Glava epilatora vrti se velikom brzinom i pri tome čupa nekoliko dlačica istovremeno što je prilično bolno ako su pore začepljene i koža isušena. Koristi proizvode za umirivanje kože i hidrataciju. Odlična sredstva za umirivanje su gel od aloe vere ili ulje čajevca, oni su ujedno i prirodni antiseptici. Izbjegavati treba teške, masne kreme koje začepljuju pore kao i proizvode protiv urastanja dlačica jer oni u svom sastavu najčešće imaju alkohol koji isušuju kožu i pravi više štete nego koristi.

Image
Foto: Unsplash
6/6