Književni i filmski klasik

Istinita ljubavna priča koju pamtimo: Sve što trebaš znati o klasiku 'Moja Afrika'

Inspiriran životom danske spisateljice Karen Blixen, klasik Sydneyja Pollacka nezaobilazna je filmska poslastica za sve obožavatelje velikih ljubavnih priča

Istinita ljubavna priča koju pamtimo:  Sve što trebaš znati o klasiku 'Moja Afrika'

Napuštena od supruga, Karen Blixen završava u zagrljaju šarmantnog Denysa Fincha Hattona, britanskog pustolova i pilota kojeg upoznaje u Keniji, u svom novom domu. U srcu Afrike, Karen pokušava pronaći svoje mjesto između svoje plantaže kave, nestalnog supruga i ljubavne priče s čovjekom koji najviše voli slobodu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
Za nježne duše

10 najtužnijih ljubavnih filmova uz koje uvijek možemo plakati

Film koji je 1985. godine na ekranu ujedinio Meryl Streep i Roberta Redforda postao je klasik. Snimljen je prema životu danske spisateljice Karen Blixen (pisala je pod pseudonimom Isak Dinesen) i osvojio srca milijuna gledatelja. Priča je to o hrabroj ženi koja se bori za svoje mjestu u muškom društvu, ali i o ljubavi koja nije mogla opstati. 

Karen se nije osjećala dobro u danskom društvom na prijelazu stoljeća, te u želji da izađe iz loše ljubavne veze odlučuje se udati za svog rođaka baruna Brora von Blixena. S njim odlazi u Keniju gdje imaju farmu. Vrlo brzo saznaje da je lokalna aristokracija jednaka kao i ona koju je upravo napustila. Ali i da je kavu teško uzgajati na zemlji koju posjeduju, a da je njezin suprug više zainteresiran za lov i za druge žene nego za nju.

Tekst se nastavlja ispod oglasa


U nastavku ti donosimo zanimljive činjenice o filmu, ali i ovoj velikoj ljubavnoj priči. 

1. Moja Afrika

Kao i mnogi drugi filmovi, "Moja Afrika" nadahnuta je knjigom ili preciznije autobiografijom. Knjiga Karen Blixen objavljena je 1937., Karen je opisala svoju ljubavnu priču s britanskim pilotom Denysom Finchom Hattonom, ali i svoju ljubavi prema Africi. Nakon povratka u Europu, spisateljica je svoj roman objavila pod pseudonimom Isak Dinesen. U Dansku se vratila u 46. godini, nikada više nije otišla u Afriku, a do smrti je financijski ovisila o svojoj obitelji.

1/10