Domaća ili prirodna sredstva za čišćenje kuće zasnivaju se na prirodnom sapunu, octu, limunovom soku, glicerinu, boraksu, sodi bikarboni, soli i eteričnim uljima. Najčešće se izrađuju u kućnoj radinosti i koristimo ih po potrebi. A znate li da njima možete čistiti sve u kući gotovo jednako uspješno kao i s kemijskim sredstvima, koja su ujedno i vrlo otrovna.
Pasta od sode bikarbone i vruće vode uspješno će pobijediti tvrdokorne naslage masnoća u kuhinji , čak i u vašoj pećnici.
Pustite je da neko vrijeme odstoji, tek onda izribajte čeličnom vunom i uklonite vlažnom krpom ostatke. Neki jako zapečeni dijelovi mogu odoljeti pasti, pa – ponovite postupak!
Domaća sredstva za čišćenje najčešće imaju citrusne note a mi te note u svom domaćem višenamjenskom sredstvu za čišćenje obožavamo.
Da biste dobili takvo domaće sredstvo za čišćenje kuće u staklenu bocu stavite kore po mogućnosti netretiranih limuna ili drugih citrusa (možete upotrijebiti i začinsko bilje po izboru kao i eterična ulja), zalijte ih zagrijanim octom, zatvorite bocu i pustite da odstoji bar jedan dan, može i duže.
Procijedite i stavite u raspršivač. Ne samo da ćete očistiti, ne samo da ćete dezinficirati svoj prostor nego i uživati u mirisu!
Domaća sredstva za čišćenje kuće uvijek su bolji izbor jer osim što ste potrošili novac na kupnju kemijskog toksičnog preparata, i vi i ukućani udisali ste štetne kemikalije, a kućni ljubimac zaprljao je šape, koje će poslije polizati. Ne zvuči baš dobro, slažete li se s nama?
Čistoću doma stoga treba održavati prirodnim sredstvima, kao što su to radile naše bake i prabake, a koja su to domaća sredstva za čišćenje kuće? Evo i savjeta.
Proizvesti svoja vlastita, ekološki i zdravstveno prihvatljiva domaća sredstva za čišćenje kuće, vrlo je jednostavno.
Potrebno vam je tek nekoliko jeftinih sastojaka i malo uloženog vremena i truda ako želite pokušati.
Ako koristite domaća sredstva za čišćenje nećete ugroziti svoje zdravlje ili zagaditi prirodu.