Sigurnost je najvažnija

Pet situacija kada bi trebala 'blokirati' osobu na društvenim mrežama

Moglo bi ti se dogoditi da ti neka osoba svakodnevno šalje sumnjive ili uvredljive poruke. Što ti je činiti? Ne prestaje li, najpametnija ti je opcija blokirati je. Evo što to znači i u kojim je situacijama 'block' dobrodošao

pexels-ivan-190168.jpg
Foto: Pexels

Šalje ti sumnjive poveznice

Jedno od načela sigurnosti na internetu jest paziti što ondje otkrivaš o sebi, ali i kakve sadržaje otvaraš. Nerijetko na društvenim mrežama kruže sumnjive poveznice (linkovi) koje u sebi sadrže virus, a brzo se šire. Otvoriš li ih, postoji mogućnost da se ista poruka pošalje tvojoj mreži prijatelja. Zato - promisli pa tek onda otvori - posebice dolazi li poruka od osobe s kojom se rijetko ili nikad čuješ. Isto vrijedi za sumnjive reklame koje jamče ogromne novčane iznose ili brzu zaradu. Umjesto da iste sekunde povjeruješ u tu priču, imaj na umu da bi takve poveznice mogle biti opasne za tvoje računalo ili mobilni uređaj. Korisnike koje ti neprestano šalju takav sadržaj i uvjeravaju te da im pod svaku cijenu trebaju tvoji osobni podaci, bolje je blokirati i zaštititi se.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
Foto: Pexels

Na kraju, koliko god su nam društvene mreže i aplikacije olakšale život, imaj na umu da nije svatko ondje iz dobrih namjera i da često zloupotrebljavaju bespuća interneta. Misli na svoju sigurnost i po potrebi odaberi 'block'.

Ipak, ova ti opcija ne bi trebala služiti kao linija manjeg otpora ili sredstvo brisanja nekog iz tvog života. Primjerice, izlaziš li s nekim i primijetiš da to ipak nije to, bolje mu to reci uživo ili barem porukom. Sve je bolje nego ga ostaviti u neznanju - posebice ako je taj netko bio skroz korektan prema tebi.

6/6