Sigurnost je najvažnija

Pet situacija kada bi trebala 'blokirati' osobu na društvenim mrežama

Moglo bi ti se dogoditi da ti neka osoba svakodnevno šalje sumnjive ili uvredljive poruke. Što ti je činiti? Ne prestaje li, najpametnija ti je opcija blokirati je. Evo što to znači i u kojim je situacijama 'block' dobrodošao

pexels-ivan-190168.jpg
Foto: Pexels

Nikad nije bilo lakše stupiti u kontakt s nekim. S jedne strane, to je dobra stvar jer više nije potrebno pretraživati telefonske imenike ili se uokolo raspitivati za broj nego se većinu ljudi može pronaći na društvenim mrežama. A upravo ondje, među informacijama korisnika, možemo nabasati na njihove privatne brojeve. To znači da nam se mogu javiti i oni s kojima ne želimo biti u kontaktu.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Za očekivati je da ćeš stranca koji te neprestano uznemirava na Instagramu, Faceboku ili nekoj aplikaciji za dopisivanje blokirati, odnosno onemogućiti mu da ti šalje poruke.

Image
Traži dalje

Pravila online dejtanja: Prepoznaj znakove i ne gubi vrijeme na krive

Blokirana osoba neće dobiti obavijest da si je blokirala, ali te više neće moći naći u tražilici društvene mreže ili ti poslati poruku.

Image
Foto: Unsplash

No, u kojem bi trenutku trebala presjeći komunikaciju i nekoga blokirati? Za portal Mind Body Green nekoliko stručnjaka izdvaja pet situacija u kojem je opcija block jednostavno dobrodošla.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
1/6