Najprije, izvadite iz nje pokretne dijelove, među kojima je i stakleni pladanj, pa ih operite toplom sapunicom. Ako na staklenom pladnju ima zalijepljenih ostataka hrane, onda osim tople vode koristite i sodu bikarbonu.
Zatim, u veliku staklenu posudu sipajte vodu i dodajte pola limuna ili dvije žlice limunovog soka. Ako nemate limun, poslužit će i polovina naranče ili pola šalice octa.
Bilo koji od ovih sastojaka uklonit će zagorjele mrlje iz mikrovalne pećnice, a uz to učiniti i da miriše na svježinu.
Posudu ubacite, zatvorite mikrovalnu pećnicu, uključite je i ostavite da voda ključa oko dvije minute, dok se pećnica ne ispuni parom. Isključite pećnicu i ostavite posudu unutra još 15 minuta, da para potpuno navlaži prljavštinu. Vodu iz staklene posude prospite u sudoper, što će i njega učiniti mirisnim i čistim.
Preostaje vam da spužvom ili krpom očistite unutrašnjost mikrovalne, vratašca ali i dugmiće, i to s tekućinom napravljenom od iste količine octa i vode. U slučaju da se neke mrlje ne skidaju, onda koristite i sodu bikarbonu. Vratite stakleni pladanj u potpuno suhu pećnicu.
Čista i mirišljava mikrovalna pećnica ponovo je spremna za upotrebu.
Bilo da su po vašoj mikrovalnoj pećnici rasuti ostatci hrane ili je samo došlo vrijeme da je malo dovedete u red, to možete učiniti vrlo brzo i na lak način, koristeći proizvode koje već imate kod kuće.