Tuš - ali ne hladan
Najljepše je kada, nakon naporne šetnje gradom ili shopinga, stanemo pod hladan tuš, te kapljice osvježe naša, od sunca uzavrela, tijela. No otuširamo li se hladnim tušem, ono će nam samo prividno pružiti osjećaj svježine, te već nekoliko minuta nakon toga već će nam opet biti vruće. Međutim, otuširamo li se toplom ili mlakom vodom, izlazak iz kade ili tuša pružit će suprotan učinak, što znači da ćemo se osjećati puno svježije nego nakon hladnog tuša. Naime, tijelo se pod toplom vodom navikne na toplinu, te nakon izlaska reagira na promjenu temperature, što znači da ga upravo tim malim trikom možemo prevariti kako bismo dobili na svježini.
Vruć napitak ili ljuta hrana
Hoće li vam od ovoga najprije biti još toplije - hoće, ali samo kratkotrajne te će vam se nakon toga tijelo brže i lakše rashladiti. Od vrućeg napitka ili ljute hrane tijelo će se oznojiti, a znojenje pomaže rashladiti tijelo iz dva razloga: kao prvo koža je prirodno hladnija kada je mokra, a pod drugo - kako znoj isparava tako odvlači i vrućinu iz tijela.
Izbjegavajte kofein, zašećerena pića i alkohol. Alkohol je dijuretik koji potiče na mokrenje zbog čega ćete samo gubiti tekućinu koje su tijelu potrebne za vrijeme vrućina. A ako pak ne želite nikako pokušati popiti vruć čaj, onda pijte vodu, ali ne ledeno hladnu. Voda sobne temperature puno je bolja za snižavanje tjelesne temperature. Hladno piće će vas trenutačno rashladiti, no ponovo ćete se brže ugrijati. dobar savjet jest i da vodi dodate prstohvat soli - tako ćete nadoknaditi sol koju gubite znojenjem.