Prenatalno učenje

Što sve beba može naučiti u trbuhu i kako joj pomoći u tome

Prenatalno učenje usko je povezano i ovisi o kontaktu i svjesnoj ili nesvjesnoj komunikaciji koju mi, kao roditelji, imamo s djetetom dok je ono još u majčinoj utrobi. A što sve beba uči u trbuhu i kako joj možemo pomoći u tome, provjeri u nastavku

anna-hecker-wqcQ6ODwPxU-unsplash.jpg
Foto: Unsplash

Kako mi možemo pomoći?

Dodirom: Kada rukom milujemo trbuh ili prelazimo stvarima s različitim teksturama po ovom području, beba je u stanju uhvatiti te pokrete. Taj se podražaj prenosi sve dok ne dođe do mozga i ne izazove pokrete na ovom dijelu mozga.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Vidom: I prirodno i umjetno svjetlo može doprijeti do bebe kroz maternicu različitog intenziteta. Zapravo, istraživači su otkrili da fetusi češće vide točkice u obliku ljudskog lica. To pokazuje da beba reagira na vanjski svijet prije nego što mu se pridruži.

Sluhom: S tim osjećajem beba može uhvatiti i opaziti mnoge stvari, situacije i ljude oko sebe. Zvukovi su registrirani i bebe ih sačuvaju, iako se možda u budućnosti neće moći sjetiti određene glazbe. Oko 18. tjedana trudnoće, beba će moći slušati mamine trbušne zvukove i otkucaje srca.

Kroz motorički sustav i emocionalno stanje: Dok je unutar maternice, beba je sposobna opaziti je li majka u stabilnom položaju ili ne, razvijajući tako ravnotežu. Imaju vrlo dobro razvijen osjećaj za osobni prostor, nešto što proizlazi iz njihovog unutarnjeg uha. Također, fetus može percipirati poruke kroz placentu o majčinom mentalnom i psihološkom stanju.

Image
Foto: Pexels

6/6