Kako bi se spriječile ovakve tragedije, inovatori su odlučili pronaći savršeno rješenje.
Dizajner automobila, Dennis Aneiros kreirao je dječju sjedalicu koja bi trebala spasiti živote djece zarobljene u vrućem automobilu. Aneiros sustav za dječje sjedalice trebao bi reagirati, u slučaju da dijete ostane samo u automobilu, aktiviranjem instaliranih funkcija kao što su paljenje svijetla, samopaljenje automobila i aktivacijom alarma. U slučaju da je roditelj predaleko od automobila da primijeti treperenje svijetla ili zvuk alarma, automatski bi se upalio klima uređaj u automobilu.
Automobili su danas opremljeni sa sučeljima osjetljivim na dodir, uređajima za navigaciju, izravnom mobilnom povezanošću, ali ne postoji ništa što bi upozorilo roditelje da je njihovo dijete ostalo u automobilu i da je u opasnosti.
Radni prototip Aneiros sustava je financirala tvrtka Indiegogo te je na svojim internetskim stranicama nastavila s prikupljanjem sredstava za daljnju proizvodnju, navodeći da se radi o "sustavu koji se učinkovito povezuje s alarmom vašeg automobila i električnim instalacijama, dajući upozorenje roditeljima na "zaboravljeno" dijete u automobilu, aktivacijom alarma, pokretanjem klima uređaja kako bi se dijete rashladilo i još mnogim funkcijama".
Nijedan roditelj ne želi ostaviti svoje dijete u pregrijanom automobilu. Roditelji, kojima se takvo nešto dogodilo, etiketirani su kao nesavjesni i neodgovorni, no to se uistinu može desiti svakome i ne postoji specifičan "tip" roditelja koji bi namjerno to učinili.
Dobitnik Pulitzerove nagrade, Gene Weingarten navodi da se u zadnjih 10 godina situacija da ostavi dijete u vrućem automobilu, dogodila zubaru, službeniku u pošti, socijalnoj radnici, policajcu, knjigovođi, vojniku, električaru, protestantskom svećeniku, medicinskoj sestri, građevinskom radniku, pomoćnici ravnatelja, savjetniku za mentalno zdravlje, sveučilišnoj profesorici, pizza majstoru, pedijatru i mnogim drugima.
Osuđivanje roditelja neće riješiti ovaj problem. Upiranje prstom u njih i kažnjavanje neće spriječiti da se učine iste greške, no stvaranjem sustava koji ukazuje na pogreške i radi na njihovom rješavanju kroz praksu, smanjit će se smrtnost djece zbog ostavljanja u vrućem automobilu. To je cilj koji Aneiros sustav želi postići.