Uživanje u igri i kada su sami
Samoća nije nešto što stvara problem jako pametnoj djeci. Njihov um je već jako zaposlen. Dok se igraju s kockama ili bilo kojom drugom igračkom njihova mašta radi te stvaraju kreativne igre. Slobodna igra je prilika za istraživanje, a rastavljanje stvari i kreativnost su njihova igra. Svaki put kada otkriju nešto novo su uzbuđeni jer se popunjavaju prazni dijelovi njihovog mozga.
Čarolija je u neredu
Što Albert Einstein, Mark Twain i Mark Zuckerberg imaju zajedničko? Neuredne radne stolove. Za djecu to znači da će imati neorganizirane prostore za igranje ili sobu. Odrasli ljudi znaju da se kreativnost često rađa iz nereda, a djecu požele riješiti probleme i izmisliti nešto novo ideje. Organiziranje prostora se smatra vještinom, no ako se pametnoj djeci previše nameće red može se smanjiti mogućnost da napreduju.
Um snima poput kamere
Iznadprosječno pametna djeca mogu jednom ili dvaput čuti neku informaciju, a zatim će je pospremiti i "pozvati" kada ima zatreba. Može se raditi i o "fotografskom" pamćenju što je vrlo često znak da se radi o iznadprosječno inteligentnom djetetu.
Druženja nisu uvijek važna
Jako pametna djeca često su negdje sa strane, gledaju i zapažaju prije nego što odluče žele li interakciju. Ovo je njihov način da otkriju žele li sudjelovati u nečemu što se događa oko njih. No neki stručnjaci vjeruju i da redoslijed rođenja ima veze s društvenošću, na primjer, prvorođena djeca su obično puno društvenija i vole prva krenuti u nešto, piše Healthyway.com