Eksfolijacija odnosno odstranjivanje mrtvih stanica s kože jedan je od onih koraka koje ne bismo trebale preskakati u svojoj beauty rutini želimo li imati sjajnu, zdravu i njegovanu kožu.
Iako najučinkovitije tretmane mogu napraviti samo stručnjaci u kozmetičkim salonima, povremeno i kod kuće možeš napraviti piling svoje kože uz pomoć malih beauty pomoćnika. Imaš li masnu i aknama sklonu kožu, piling bi trebala napraviti 1-2 tjedno, ako pak ti je koža suha i osjetljiva, piling je dovoljno raditi jednom u 2 tjedna. Proučavaj svoju kožu i njezine potrebe. Kada primijetiš da ti je koža bez sjaja i hrapava na dodir, znači da je vrijeme za eksfolijaciju. Postoje razni proizvodi za eksfolijaciju, od klasičnih pilinga u obliku gela, do losiona, tonika i raznih maski.
Iako postoje proizvodi koji u sebi sadrže granule za mehanički piling, postoje mišljenja da takvi pilinzi oštećuju kožu pa u posljednje vrijeme sve popularniji postaju tzv. kemijski pilinzi koji sadrže sastojke koji potiču eksfolijaciju kože. Najvažniji takvi sastojci su kiseline, poput glikolne kiseline, a one se nalaze u raznim tonicima koji su vrlo učinkoviti u njezi kože.
U drogerijama i ljekarnama možeš pronaći mnoge učinkovite proizvode, odnosno tonike i losione koji su sigurni za uporabu kod kuće, a potiču eksfolijaciju te je koža nakon uporabe mekana i sjajna. Kod kupnje odaberi onaj koji je namijenjen tvom tipu kože i dobro prouči sastav. Imaš li jako osjetljivu kožu, prije upotrebe tonika s kiselinama trebala bi se posavjetovati sa svojim dermatologom.
Kako bi se što lakše i jednostavnije snašla u moru svih kozmetičkih proizvoda koji su nam danas dostupni na tržištu, u nastavku smo izdvojile deset odličnih tonika za eksfolijaciju koji imaju najbolje recenzije pa ih zaista vrijedi isprobati.
Foto: Instagram, Unsplash