Život nakon "Harryja Pottera" i uspjeh pod drugim pseudonimom
J.K. Rowling je napisala i dvije knjige koje se pojavljuju kao naslovi Harryjevih školskih knjiga unutar romana - "Fantastične zvijeri i gdje ih pronaći", koja je napisana i kao scenarij na kojemu se temelji i istoimeni film, i "Metloboj kroz stoljeća". Uz njih, Rowling je napisala i zbirku priča "Bajke Barda Beedlea", koja je spomenuta u knjizi "Harry Potter i Darovi smrti", a koju je napisala kako bi pomogla svojoj međunarodnoj dječjoj dobrotvornoj organizaciji, Lumos.
No Rowling se nije fokusirala samo na priču o čarobnjaku - 2012. objavila je svoj prvi roman za odrasle, "The Casual Vacancy", preveden na 44 jezika, a pod pseudonimom Robert Galbraith, Rowling piše i kriminalističke romane o detektivu Cormoranu Strikeu. Prvi od njih, "Zov kukavice", objavljen je 2013., bez da se znao pravi identitet autora. Nakon njega, uslijedila su još četiri romana, od kojih je svaki postao bestseler.
Rowling je danas žena poznata po tome što je prva spisateljica milijarderka, a taj joj je naslov 2011. dodijelio časopis Forbes. Zbog svoje nevjerojatno velikodušne prirode i velikog srca, Rowling je brzo donirala 100 milijuna funti u dobrotvorne svrhe, čime je izgubila status milijardera. Uz to, donirala je deset milijuna funti jednoj istraživačkoj klinici na Sveučilištu u Edinburghu, nazvanoj Klinika za regenerativnu neurologiju Anne Rowling, u čast njezinoj majci. Iako je Rowling prva autorica koja je postala milijarderka, ona i njezin sadašnji suprug, anesteziolog Neil Murray, odbijaju prestati raditi, pružajući pravi primjer svojoj djeci.