Jesi li ikada sanjala o tome da se susretneš oči u oči s vukom? Zanima te koliko je zapravo meka vučja dlaka i kako zvuči njihovo zavijanje kada ga čuješ uživo? To možda i zvuči strašno jer su vukovi od najdavnijih vremena, u svim bajkama, uvijek prikazivani u negativnom svjetlu, ali ovaj otok nedaleko od Vancouvera dokazuje upravo suprotno.
Organizacija za zaštitu životinja The Predators of the Heart Sanctuary daje ti mogućnost da dva sata provedeš u društvu s vukovima i saznaš baš sve o ovim, mnogima omiljenim divljim životinjama.
Smještena je u mjestu Anacortes u saveznoj državi Washington, na otoku koji se nalazi na pola puta između Seattlea i Vancouvera, tako da i Amerikanci i Kanađani imaju priliku gotovo svakodnevno provoditi vrijeme s ovim čudesnim životinjama, istrčavati ih, ili se jednostavno maziti s njima.
Da, ovi vukovi su toliko umiljati i prijateljski nastrojeni da se s njima može i maziti, a obožavaju i da ih se mazi po trbuhu. Vukovi slobodno trče ovim posjedom, a kada stignu posjetitelji i žele se fotografirati s njima, oko vrata im se stavi ogrlica kako bi bili što mirniji.
Većina vukova nije toliko prijateljski nastrojena poput ovih ovdje, ali profesor Clive Wynne sa Sveučilišta u Arizoni za portal Boredpanda kaže da se i divlju životinju može naučiti da bude prijateljski nastrojena prema ljudima, ali uz potrebne vještine i puno strpljenja. A tako je bilo i s ovim vukovima.
Vukove možeš posjetiti bilo koji dan, osim nedjelje, u organiziranim turama koje unaprijed moraš rezervirati, i to na vrijeme, jer čak i ovdje postoji lista čekanja. Dnevno se obično održavaju dvije dvosatne ture, a cijena po osobi je oko 200 dolara.
Ova organizacija za zaštitu životinja vodi brigu o životinjama koje nemaju gdje boraviti i trude se da im boravak bude što ugodniji, a osim vukovima, ovo je mjesto dom i mnogim kuguarima, risovima, jastrebovima, sovama, supovima, tvorovima, oposumima, lisicama i različitim egzotičnim vrstama ptica.
Organizacija je s radom počela 1998., a proteže se na nešto više od četiri hektara zemlje po kojoj životinje mogu slobodno lutati.
Njihov cilj je educirati djecu o divljini, ne ih samo podučavati činjenicama o životinjama, već koristiti pristup koji vodi do uvažavanja, naklonosti, suosjećanja i poštovanja prema ovim živim bićima.