Jesi li znala da tvoje kuhinjske krpe mogu sadržavati gnijezda E Coli i sve druge bakterije? Ali, ti sigurno misliš da će to nestati pranjem u perilici za rublje? Pa i ne baš.
Suviše je lako pretpostaviti da je unutrašnjost tvoje perilice čista samo zato jer je njena jedina svrha čišćenje. Međutim, kod svakog pranja, može se nakupljati stari deterdžent, hrana i bakterije koje vrebaju, posebno kada peremo na nižim temperaturama jer tada bakterije prežive i mogu nastavi reprodukciju.
Ali, svoju perilicu možeš oprati, a mi ti donosimo trikove kako da to napraviš.
(FOTO: Pixabay)
Slijedi ove savjete kako bi bila sigurna da je tvoja odjeća čista koliko i izgleda:
Nakon svake upotrebe perilice obriši ladice za prašak vlažnom krpom kako bi zaustavila nakupljanje deterdženta i svakih nekoliko mjeseci izvuci cijelu ladicu i temeljito je očisti vrućom vodom i sapunom te ostavi je da se osuši prije nego što je vratiš natrag u stroj. Obrati posebnu pozornost odjeljku za omekšivać jer se upravo to sredstvo posebno može nakupljati tamo.
Jednom mjesečno pokreni servisno pranje na 60 stupnjeva ili više, ali bez odjeće ili deterdženta u stroju. To će osloboditi stroj od plijesni i bakterija.
Redovito provjeravaj i čistite filtre za odvod. Voda se također nakuplja u bazi tvojeg stroja i može imati poprilično neugodan miris. Uzmi ugrađeno odvodno crijevo i spusti kraj u veliku zdjelu da se voda može sakupljati. Obavezno stavi ručnike oko i ispod stroja jer mogu postati prilično neuredno!
Obriši brtvu bubnja otopinom razrijeđenog izbjeljivača i vode ili maramicom. Učini to nakon svakih nekoliko pranja kako bi spriječila nakupljanje plijesni i bakterija.
Ostavi vrata stroja i ladicu za deterdžente malo otvorene kad se perlica ne koristi. To će omogućiti cirkulaciju zraka i priječiti rast
bakterija.
(FOTO: Pixabay)