Kuća uz more, okružena palmama i skrivena od očiju javnosti, zasigurno je tiha patnja većine. Rustikalna kamena zdanja idealno će se uklopiti u ovakva maštanja. No, moderna betonska kuća, koja se bojom i teksturom stapa s okolnim stijenama, bit će podjednako privlačna i atraktivna.
Jednostavna arhitektura u kojoj dominira čistoća linija, oblika i materijala integrirat će se svojom nenametljivošću s prirodnim okolišem. Prirodu treba poštivati i diviti joj se, a arhitektura koja se s njom stapa mora to izražavati. Ovakav spoj pružit će samo ono najbolje: savršen sklad te ugodu duhu i tijelu svakom pojedincu, koji ima priliku uživati u ovakvoj interakciji prirode i arhitekture.
Pogled prema otvorenoj pučini nametnut će principe projektiranja i imperative u postavljanju vizura. Plavu i zelenu, kao dominatne boje okoliša, idealno je provući u interijer kuće kako bi prožimanje vanjskog i unutarnjeg bilo potpuno. Izolacija od okolnih kuća pruža mogućnost maksimalne transparentnosti i stvaranja dojma stvarnog života uz more.
Odnosi punog i praznog, otvorenog i zatvorenog, uskog i širokog te osvijetljenog i zasjenjenog, stvorit će skulptorsku kompoziciju. Plavo nebo, kao pozadina ovog umjetničkog djela, dat će doprinos u stvaranju potpuno prirodnog ambijenta.
Život uz more podrazumjeva integraciju dnevnih aktivnosti i otvorenih vizura prema njemu. Na ovaj će način obavljanje svih obaveza biti ugodnije i lakše. Potpuno neutralan interijer ponovo daje naglasak prirodnom okolišu i pogledu na otvorenu morsku pučinu. Nametanje bilo kakvih naglasaka u ovakvom prostoru bilo bi besmisleno, jer ništa ne bi moglo konkurirati ovakvom pogledu.
Svjetlosni efekti, koji kreiraju večernji ugođaj dnevnog boravka, su također inspirirani morem tj. njegovim bljeskom na mjesečini. Plavičasti odsjaj i motiv vode usko su vezani s prirodnim okolišem i njegovim efektima noću. Na ovaj je način ponovo postignuto prožimanje vanjskog i unutarnjeg prostora, koji snažno komuniciraju u svojoj arhitektonskoj koncepciji.
Isti prostor danju daje sasvim drugi doživljaj. Staklenim stijenama zelenilo se uvlači u unutarnji prostor. Dojam lebdećeg stropa, postignut postavljanjem staklenih ploha neposredno ispod stropne ploče, oslobađa prostor u vertikalnom smislu te pojačava dojam njegove visine. Istovremeno, boravak postaje prozračniji i otvoreniji.
Spavaća soba odiše potpunim minimalizmom, koji joj i priliči. Stakleni pregradni zid, koji noću postaje svjetlosni efekt i umjetnina na zidu s prikazom stilizirana biljne strukture, elementi su dekoracije ove sobe. Krevet je postavljen tako da omogući direktan pogled prema moru.
Kroz ovu, vrhunski isprojektiranu kuću, ponovo se pokazalo da su najljepši dizajn i arhitektura oni koji su u službi prirode...