
Dobra vijest srijedom - ličkim farmerima će mlijeko ipak biti otkupljeno

Nakon što je PIK Rijeka prekinula otkup mlijeka na području Ličko-senjske županije, Vindija je prepoznavši potencijal ličkih mljekara započela pregovore o uvjetima organiziranog otkupa. Dogovor je postignut s njih gotovo stotinu, od kojih će Vindija na godišnjoj razini otkupljivati više od 1,5 milijuna litara mlijeka. Ovim iskorakom vodeća prehrambena kompanija u Hrvatskoj nastavlja poticati domaću mljekarsku proizvodnju i podržava očuvanje stočnog fonda te nastavak poslovanja farmera i mljekara na tom ruralnom području, kao i diljem zemlje.
U postizanju ovog dogovora, koji će osigurati kontinuiranu proizvodnju te otkup mlijeka, sudjelovali su i predstavnici županijske te državne vlasti, a ličko-senjski župan Ernest Petry povodom ovog dogovora istaknuo je:
Varaždinska Vindija jedina je kompanija u Hrvatskoj koja organizirano otkupljuje kravlje, kozje i ovčje mlijeko. Kooperanti mogu računati na siguran otkup i snažnu podršku, a takvim partnerskim odnosima Vindija dodatno jača ulogu jamca stabilnosti domaće proizvodnje. Zahvaljujući inzistiranju na vrhunskoj kvaliteti svih sirovina koje otkupljuje, Vindija ima najveći udio mlijeka po standardima Europske unije na domaćem tržištu i čvrsto drži lidersku poziciju.
Više od sigurnog otkupa
Vindijin Sektor za otkup mlijeka bavi se organizacijom otkupa i dnevnom kontrolom mlijeka te stručnim praćenjem farmera u svim fazama proizvodnog procesa, a na temelju rezultata kemijskih i mikrobioloških analiza djelatnici Sektora savjetuju proizvođače o mogućnostima koje su im na raspolaganju kako bi još poboljšali kvalitetu mlijeka.
Osim takve savjetodavne pomoći u proizvodnji, Sektor kooperantima pruža punu potporu u pripremi odgovarajuće hrane za njihove životinje i aktivno je uključen u proces nabave kvalitetnih grla. Ukupno više od 30 djelatnika ovog specijaliziranog Sektora stoji na raspolaganju svim kooperantima s kojima Vindija surađuje te su svakodnevno na terenu pružajući farmerima stručno-obrazovnu potporu u svrhu optimizacije proizvodnje.